الف ـ عضویت پیوسته:
کلیه اعضای هیأت علمی، آموزشی و پژوهشی شاغل یا بازنشسته دانشگاه‏ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در یکی از رشته‌های علوم اجتماعی خاص، می‌توانند طبق ضوابط مذکور در این اساسنامه به عضویت پیوسته ”انجمن“ پذیرفته شوند.
تبصره 1: سایر دارندگان مدارک تحصیلی کارشناسی ارشد به بالا در رشته‌های تخصصی علوم اجتماعی خاص با معرفی دو تن از اعضای پیوسته می‌توانند به عضویت ”انجمن“ پذیرفته شوند.

ب ـ عضویت وابسته:
افرادی که حائز شرایط زیر هستند می‌توانند طبق ضوابط مذکور در این اساسنامه به عضویت وابسته انجمن درآیند:
1ـ کسانی که دارای درجه کارشناسی (لیسانس) در یکی از رشته‌های علوم اجتماعی خاص باشند.
2ـ کلیه افرادی که دارای درجه کارشناسی (لیسانس) هستند و مدت پنج سال به نحوی در یکی از رشته‌های علوم اجتماعی خاص فعال بوده و منشأ آثار ارزنده باشند.

ج ـ عضویت دانشجویی:
بر اساس اصلاحی که در مجمع عمومی خرداد 1387 در اساسنامه انجمن جامعه ‏شناسی ایران صورت گرفت، دانشجویان سال‏های سوم و چهارم رشته‏های علوم اجتماعی می‏توانند به عنوان ”عضو دانشجویی“ به عضویت انجمن جامعه‏شناسی ایران درآیند.

د- عضویت افتخاری:
شخصیت‌های ایرانی و خارجی که مقام علمی برجسته‌ای در زمینه علوم اجتماعی و یا علوم انسانی داشته باشند و یا به پیشبرد اهداف انجمن کمک‏های مؤثر و ارزنده‌ای کرده ‌باشند، می‌توانند به عضویت افتخاری پذیرفته شوند.
تبصره 2: تشخیص صلاحیت عضویت افتخاری به عهده هیأت مدیره می‌باشد.
تبصره 3: عضو افتخاری انجمن کلیه مزایای عضو پیوسته به جز حق انتخاب شدن در هیأت مدیره را داراست.

علاقمندان به عضویت در انجمن جامعه شناسی ایران می توانند پس از تکمیل فرم پیوست شده، آن را به همراه سایر مدارک مورد نیاز از طریق پست پیشتاز به دفتر انجمن جامعه‌شناسی ایران ارسال نموده و در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 88004742 تماس حاصل فرمایند
برای دریافت فرم عضویت در انجمن جامعه شناسی ایران،فایل پیوست را دانلود کنید.

مدارک لازم برای عضویت در انجمن جامعه‌شناسی ایران:
1ـ تصویر شناسنامه
2ـ تصویر آخرین مدرک تحصیلی
3ـ دوقطعه عکس 3*2
4ـ پرداخت حق عضویت
میزان حق عضویت مبلغ 50000تومان برای اعضای پیوسته عضو هیأت علمی و اعضای افتخاری،30000 تومان برای اعضای پیوسته (فوق لیسانس و بالاتر در رشته علوم اجتماعی)، 15000تومان برای اعضای وابسته (لیسانس در رشته علوم اجتماعی)، و مبلغ 10000 تومان برای دانشجویان مقطع لیسانس به عنوان همکار دانشجو می‏باشد.

حق عضویت را می‏توانید به صورت نقدی و یا در هریک از شعب بانک تجارت، شعبه دانشگاه تربیت مدرس ، شماره حساب 143376834 به نام انجمن جامعه شناسی ایران واریز و قبض مربوط را به نشانی دفتر انجمن پست کنید. (نشانی انجمن: تهران، بزرگراه جلال آل احمد، زیر پل گیشا، دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، نیم طبقه اول)

همچنین برای سهولت کار می‏توانید وجه را از طریق اینترنت بانک به شماره حساب شبای انجمن واریز و یا در دفتر انجمن با استفاده از کارت عابر بانک خود پرداخت نمایید.

شماره حساب شبای انجمن:

IR660180000000000143376834

برای دریافت فرم عضویت اینجا را کلیک کنید.

برای مشاهده فرم آنلاین عضویت در انجمن و پرداخت اینجا را کلیک کنید.