«در خانه» با حضور معماران ایرانی نقد می‌شود

کتاب «درخانه؛ انسان‌شناسی فضای خانگی» با حضور مهندس سیدمحمد بهشتی، دکتر حسین سلطان‌زاده و مهندس محمدرضا حائری مازندرانی و نیز مترجمان کتاب، روز سه‌شنبه ۲۶اردیبهشت ۱۳۹۶ساعت ۱۱در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات نقد و بررسی می‌شود.

کتاب «درخانه؛ انسان‌شناسی فضای خانگی» اثری پژوهشی است که در سال ۲۰۰۶در دانشگاه سیراکیوز منتشر شده است. این کتاب در سال ۱۳۹۵در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات ترجمه و به‌تازگی از سوی انتشارات این پژوهشگاه منتشر شده است. ترجمه این کتاب از اولین اسناد منتشر شده به فارسی، پیرامون حوزه انسان‌شناسی فضای خانگی است.

زهرا غزنویان با همکاری محسن صف‌شکن، نازنین دلنواز، الهام نظری و لیلا صادقی‌تبار مسئولیت ترجمه و ویراستاری علمی این اثر را بر عهده داشته است.

این کتاب، مجموعه مقالاتی است که در ۱۲فصل تنظیم شده است؛ نویسندگانی از انگلستان، هلند، بلژیک، فرانسه، اسکاتلند و آمریکا با تخصص‌هایی در زمینه تاریخ هنر، تاریخ اجتماعی، مطالعات زنان، تاریخ طراحی، تاریخ معماری، انسان‌شناسی فرهنگی، قوم‌شناسی، جامعه‌شناسی، جامعه‌شناسی مسکن، روان‌شناسی محیطی، مطالعات فرهنگ مادی و مطالعات مصرف‌کننده، مقالات این مجموعه را تدوین کرده‌اند.

از علاقه‌مندان و پژوهشگران برای حضور در این برنامه دعوت می‌شود.

انسان شناسی در فضای خانگی